Borowy Jar to miejsce rodzinnych spacerów jeleniogórzan i wycieczek rowerowych. Niestety, zaśmiecone jest bardzo. Pełno tu plastikowych butelek, foliowych toreb, zdarzają się opony i inne odpady. Jutro (18 czerwca) możecie dołączyć do uczestników akcji sprzątania Borowego Jaru. Będą także sadzone drzewka.

Wszyscy uczestnicy spotkają się o godzinie 10. 00 na Jeleniogórskich Błoniach. Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiego programu Czysta Polska i jest realizowana razem z Polsatem.

O godz. 9.30 strażacy rozpoczną wodowanie łódki i przeczesywanie terenu. Sprzątany będzie teren Borowego Jaru, ze szczególnym naciskiem na koryto rzeki Bóbr, skąd specjalistyczne jednostki usuwać będą odpady z trudno dostępnych miejsc. Od godziny 10. 00 będą wydawane w wyznaczonych punktach worki oraz rękawice chętnym mieszkańcom i zorganizowanym grupom. Akcja zakończy się o godzinie 14.00.

Podczas działań sprzątania jednocześnie odbywać się będą nasadzenia. Nadleśnictwo Śnieżka zobowiązało się przekazać 190 sadzonek jodły, 200 sadzonek dębu, 200 sadzonek lipy oraz 110 sadzonek czereśni ptasiej. Sadzonki zostaną zasadzone na Wzgórzu Gapy, które leży w bezpośrednim sąsiedztwie Jeleniogórskich Błoni.

Na Błoniach staną: mobilny PSZOK, stoisko firmy EKORUM, stoisko Leśnego Banku Genów w Kostrzycy, stoisko Straży Miejskiej,  edukacyjne stoisko Związku Gmin Karkonoskich, edukacyjne stoisko Nadleśnictwa Śnieżka stoisko Mojej Fundacji.

Dla sprzątających mieszkańców przewidziana jest ciepły posiłek.

Osoby biorące udział w akcji proszone są zabranie bidonu – zapewniony będzie beczkowóz, skąd będzie można zaczerpnąć wodę pitną.

FOT.jeleniagora.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.