18 lutego premier Morawiecki wydał cztery rozporządzenia zmieniające termin wyborów w tych czterech gminach. Określił też nowe terminy kalendarza wyborczego. Do 6 kwietnia wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych będą mogli zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego, a 9 kwietnia zakończy się kampania wyborcza. Zmiana terminu podyktowana jest ciągle utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym
W Bogatyni ośmioro kandydatów ubiega się o fotel po burmistrzu Wojciechu Błasiaku, który – nie podając przyczyn – zrezygnował ze stanowiska w sierpniu ubiegłego roku. Mieszkańcy pierwotnie mieli głosować 15 listopada, potem 20 grudnia, a teraz także ostatnia data (24 stycznia) przestała być aktualna.
W Sulikowie pierwotnie wybory miały się odbyć 22 listopada. Tam o mandat po radnym, który zrzekł się mandatu ubiega się dwoje kandydatów.
Już czwarty termin (6 grudnia, 20 grudnia, 24 stycznia) mają wybory w Nowogrodźcu i Wleniu. W tych gminach miejsca w radzie zwolniły się, gdy radni stracili mandaty za naruszenie zakaz prowadzenia przez radnego działalności na mieniu gminy.
W najbliższym czasie zaplanowane były także przedterminowe wybory wójta w gminie Lubań (7 lutego) oraz radnych w Gryfowie i Szklarskiej Porębie (14 lutego), gdzie mandaty zwolniły się po śmierci przedstawicieli mieszkańców. Zapewne jednak i w tych miejscowościach terminy zostaną przesunięte.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.