W Dąbrowicy znaleziono i zabezpieczono pocisk podkalibrowy z okresu II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w przypadku ujawnienia tego rodzaju znalezisk.

26 czerwca 2024 roku, około godziny 16.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji Jeleniej Górze został powiadomiony o znalezieniu w Dąbrowicy przy kanale wodnym przy linii kolejowej pocisku podkalibrowego z okresu II wojny światowej.

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach.

Uwaga! Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.