Lipiec dla Klubu Liderów Młodzieżowych oraz uczestników projektu „Wyjdź z cienia” to czas rozwoju. W trakcie serii warsztatów i szkoleń młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności sztuki teatralnej, poznawać tajniki pracy aktora, oraz dowiedzieć się, co jest niezbędne do wystawienia spektaklu.

O projekcie wypowiedziała się jedna z uczestniczek, Zuzanna Szantar – „Warsztaty przyniosły mi wiele ciepłych wspomnień, dużo nowych umiejętności i oraz znakomite przyjaźnie. Myślę, że po ukończeniu zajęć dalej będę brnęła tą ścieżką, aby nadal kontynuować nowe hobby”.

Na każdym z warsztatów uczestnicy mieli okazję nauczyć się czegoś nowego. Wśród programu zajęć przewidziane były między innymi ćwiczenia z aktorstwa, w tym szkolenia z choreografii i interpretacji liryki, a także zgłębienie sztuki storytellingu, czyli zdolności opowiadania historii w interaktywny sposób, pobudzający wyobraźnię odbiorcy. Poznali również sztukę poruszania cieniem, niezbędną do inscenizacji teatru cieni oraz kształcili się jak opracowywać i przedstawiać historię za pomocą scenorysów.

Gdy zdobyta wiedza została już opanowana, młodzież mogła zabrać się do tworzenia autorskiego scenariusza, scenopisu oraz tekstu lektorskiego, na podstawie których zostanie oparte widowisko.

Pomimo ciężkiej pracy, był to również czas dobrej zabawy i nawiązywania nowych znajomości. „Nauczyłam się współpracy w grupie oraz dowiedziałam się jak stworzyć teatr cieni od podstaw” – mówi kolejna uczestniczka – „Poznałam wielu wspaniałych ludzi i mam nadzieję, że nasza przyjaźń przetrwa dłużej niż do końca projektu”.

Efekty wytrwałej pracy lubańskiej młodzieży będzie można zobaczyć już w sierpniu, gdy odbędzie się oficjalna premiera długo wyczekiwanego przedstawienia.

Projekt „Wyjdź z cienia” jest realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, przy finansowaniu z programu Europejski Korpus Solidarności.

Wsparcie: Miejski Dom Kultury w Lubaniu, ZSP im Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Materiał przygotowany przez uczestników warsztatów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.