Wykładowca Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, dr Wojciech Topaczewski zmaga się ze źle rokującym rakiem płuca. Nadzieją dla niego jest terapia w USA, której koszt jednak tę nadzieje zabija. 250 tys. dolarów to kwota dalece poza możliwościami finansowymi polskiego wykładowcy akademickiego. Pan Wojciech prosi o pomoc na portalu „pomagam”, a jego studenci organizują aukcję charytatywną.

Sam Wojciech Kopaczewski tak opisuje swoją sytuację na portalu „pomagam”

https://pomagam.pl/dteg4r?fbclid=IwAR2wiRQQjYq0BnIfbzfVNLtKri0tprcB-n4OL3x0cJ9kZKuWT-CNPNu6bv0

„Jestem Wojtek, jak każdy Wojtek, samodzielny, niezależny, dzielny i waleczny… tak mi się tylko wydawało, aż do momentu, gdy się dowiedziałem, że mam jednego z bardziej „podstępnych„ raków- raka gruczołowego płuca prawego, niestety najwyższego  IV stopnia (przerzuty). Miałem słabe rokowania (3 miesiące życia), jednak przeżyłem już 3 lata i chcę dalej… lecz w listopadzie 2023 okazało się, że jest niebezpieczeństwo dalszego rozsiewu…
W wyniku licznych poszukiwań okazało się, że w Europie nie ma takiej kliniki, która może „mojego” raka zabić, a jest to możliwe jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie nawet kilka klinik zainteresowało się moim przypadkiem.
Niestety we wszystkich przypadkach kwoty leczenia są dla mnie „kosmiczne”, bo i pewnie taka jest technologia leczenia…

Jestem doktorem nauk ekonomicznych, mimo choroby starałem się działać, pracować, zarabiać „normalnie”, jednak całkowity (jeden z najniższych) koszt mojego leczenia to ok. 250.000,00$ czyli ok. 950.000,00zł (mam nadzieję, że dolar będzie „tańszy” niż 4zł).

Nigdy nie przyszło mi do głowy, że będę prosił o pomoc…

Proszę Was o pomoc, pomóżcie jak możecie. Wojtek”

Pomóc chcą mu też jego studenci. Katarzyna Kosińska i Łukasz Kozłowski z samorządu studenckiego Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, którzy organizuję Galę Licytacyjną ,,Pakujemy Wojtka do Stanów”. Aukcja odbędzie się 23.02.2024 r. o godz. 18.00 w Auli Rektoratu Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.

– Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie naszych działań podjętych dla dr Wojciecha Topczewskiego. Nasz ceniony wykładowca Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze potrzebuje naszej pomocy w walce z agresywnym rakiem gruczołowym płuca prawego, niestety najwyższego IV stopnia (przerzuty). Pomimo trudnych prognoz medycznych, Wojtek nie poddaje się i walczy o życie. Niestety, jedyną nadzieją na skuteczną terapię jest leczenie w Stanach Zjednoczonych, które niestety wiążą się z kosztami sięgającymi prawie miliona złotych. Rozpoczęliśmy pozyskiwanie sponsorów, którzy przekazują vouchery i przedmioty które będą do wylicytowania podczas Gali Licytacyjnej ,,Pakujemy Wojtka do Stanów”. Wydarzenie odbędzie się 23.02.2024r. o godz. 18.00 w Auli Rektoratu Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.

Nasze wydarzenie ma na celu zebranie środków finansowych potrzebnych na pokrycie kosztów leczenia oraz wyraz solidarności i wsparcia moralnego dla Wojtka w jego trudnej walce. Dodatkowo nagłośniamy akcje, by wspierali zbiórkę nie tylko jeleniogórzanie. Kwota jest ogromna, więc musimy szukać wsparcia w każdy możliwy sposób. Prosimy o Państwa pomoc w formie wsparcia finansowego, przekazania przedmiotów na licytację lub obecność na naszej gali, która będzie nie tylko okazją do zebrania środków, ale także wyrazem wsparcia dla Wojtka. – apelują studenci. Kontaktować można się z nimi przez link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1092564835198372/?locale=pl_PL

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.