Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego, którzy podejrzani są o serię kradzieży z włamaniem. Do tych przestępstw doszło w maju br. Mężczyźni podczas wspólnej imprezy wykorzystali nieuwagę swojego znajomego, a następnie zabrali mu kartę, którą posłużyli się 15 razy. Z konta pokrzywdzonego zniknęło blisko 10 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą oni przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 39 i 61 lat, którzy podejrzani są o serię kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło pod koniec maja br. w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego. Zatrzymani podczas wspólnej imprezy wykorzystali nieuwagę kolegi i bez jego zgody oraz wiedzy zabrali mu kartę płatniczą, którą następnie posłużyli się 15 razy. Znali do niej pin, gdyż wcześniej pokrzywdzony podczas wspólnych zakupów im go udostępnił. Poniesione straty oszacował na blisko 10 tysięcy złotych. Mężczyźni po oczyszczeniu konta kartę oddali.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali mieszkańców powiatu karkonoskiego jako podejrzewanych o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za przestępstwa, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem, za co grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.