Na karę 25 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Dariusza O., oskarżonego o zabójstwo z użyciem broni palnej w marcu 2020 r. w Zgorzelcu.Wyrok jest prawomocny.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w marcu 2020 r. w Zgorzelcu. Dariusz O., według prokuratury, zamordował mężczyznę strzelając mu w potylicę z broni palnej. Broń, której użył do zabójstwa, pierwotnie służyła do uboju zwierząt – O. przerobił ją na broń palną. Po zabójstwie podpalił zwłoki ofiary i porzucił je przy polnej drodze.

Częściowo spalone zwłoki odnaleziono 1 marca 2020 roku na terenie kompleksu leśnego pod Zgorzelcem. Ustalono, że poprzedniej nocy w Zgorzelcu, Dariusz O. pozbawił pokrzywdzonego życia oddając w jego głowę strzał z broni palnej. Następnie ze wspólnikiem przewieźli ciało zabitego mężczyzny do lasu w okolicy Zgorzelca, gdzie je podpalili w celu zatarcia śladów.

37-letniemu Dariuszowi O. zarzucono zbrodnię zabójstwa, a także wytworzenie broni palnej i posiadanie pornografii z udziałem małoletnich.

Sąd pierwszej instancji skazał O. na 15 lat więzienia. Apelację od tego wyroku złożyła prokuratura i obrona oskarżonego, która domagała się złagodzenia kary.

Jak przekazała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, sąd uwzględnił apelacją prokuratury i wymierzył oskarżonemu karę 25 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

FOT. Prokuratura Okręgowa Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.