Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież .18 listopada 2020 roku na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że jest poszukiwany i oświadczył, że czeka na policjantów na dworcu. Okazało się, że na policję zadzwonił 51-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 3 promile. Mężczyzna oświadczył, że 11 listopada 2020 roku okradł kobietę, która mu pomagała, dawała mu jedzenie oraz pozwoliła zamieszkać w swojej altance. Tego dnia mężczyzna wykorzystał jej nieuwagę i ukradł pieniądze, biżuterię, telefon komórkowy oraz dokumenty. Łączne straty właścicielka oszacowała blisko 15 tysięcy złotych.

 

Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła policję. Mężczyzna oświadczył, że zadzwonił sam na siebie, bo ma wyrzuty sumienia. Pokrzywdzona potwierdziła, że podejrzewała tego mężczyznę o kradzież.

 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem.

51-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.