Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierującego pojazdem marki BMW, który znacznie przekroczył prędkość. Tam, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do do 90 km na godzinę mężczyzna miał na liczniku 170 km/godz. Funkcjonariusze zaproponowali mu mandat w wysokości 2500 złotych oraz naliczyli mu 15 punktów karnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym i tym samym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

14 czerwca br. policjanci pełniąc służbę w ramach grupy Speed na ul. Władysława Bartoszewskiego w Jeleniej Górze, około godziny 9.00 zauważyli kierującego pojazdem BMW jadącego w kierunku Wrocławia z dużą prędkością. Miernik wskazał, że jedzie z prędkością 170 km na godzinę drogą, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km na godzinę.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zaproponowali mu mandat w wysokości 2500 złotych oraz naliczyli mu 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że prędkość jest jednym z głównych czynników wypadków drogowych, a nadmierne jej przekraczanie zwiększa ryzyko utraty kontroli nad pojazdem oraz powoduje dłuższy czas w reakcji w sytuacjach nagłych. Konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.