Wstępnie jeleniogórscy policjanci  ustalili, że mężczyzna ma na koncie 7 takich przestępstw, których dopuścił się w październiku i w grudniu ubiegłego roku. Straty pokrzywdzonych oszacowano na około 4 tysiące złotych. – Po powiadomieniach o kradzieży, na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu, mundurowi wytypowali i zatrzymali 31-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy- informuje podinspektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. Mężczyznźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże katalizatorów są dziś prawdziwą plagą, ponieważ  do ich budowy wykorzystywane są drogie metale, jak chociażby pallad. Jak informują portale zajmujące się motoryzacją,  na kradzieże katalizatorów najbardziej narażeni są właściciele busów i samochodów terenowych. Wysoki prześwit sprawia, że dostęp do katalizatora w tych samochodach jest bardzo łatwy. Najwyższe ceny w punktach skupu złomu osiągają urządzenia stosowane w pojazdach, których wiek  przekracza 20 lat. Zlodzieje upodobali sobie stare modele marek niemieckich, włoskich i szwedzkich.

W jaki sposób uchronić swój pojazd przez kradzieżą? Nie jest to – niestety – łatwe. Przestępcy wykorzystują akumulatorowe piły szabliste, niektórzy dysponują podnośnikami przenośnymi. Wycięcie z pojazdu katalizatora rzadko kiedy zajmuje im więcej niż 2-3 minuty.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.