Otwarcie wystawy „Senat wczoraj i dziś – w 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu w II RP” odbędzie się jutro (24 maja) w JCK przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze.

W uroczystym otwarcie o godz. 13.00 weźmie udział wojewoda dolnośląski.

Autorem wystawy przygotowanej przez Kancelarię Senatu RP jest prof. Jerzy Kochanowski, który przy jej tworzeniu współpracował z Andreą Nowicką i Jerzym Stacherą. Autorzy wystawy na 10 planszach zamieścili informacje o kulisach przywrócenia Senatu w II Rzeczypospolitej, jego historii i działalności senatorów w epoce międzywojennej. Nie zabrakło także informacji o ponad półwiecznej przerwie w funkcjonowaniu Senatu w czasach II Wojny Światowej i PRL oraz o odrodzeniu Senatu w 1989 roku i jego współczesnej funkcji. Jedna z plansz przedstawia także podstawowe informacje o wystawie w języku ukraińskim.

Rozszerzona wersja prezentowanej dziś wystawy znajduje się w Warszawie, natomiast skrócone wersje są udostępnione senatorom do ekspozycji w swoich okręgach wyborczych.

Jarosława Obremskiego odbędzie się jutro, tj. we wtorek, 24 maja o godzinie 13:00 w holu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.