Lokalni twórcy głównie z Piechowic, postanowili stworzyć w tych ciężkich czasach wyjątkową prezentację dzieł, które za sprawą światła i odpowiednich farb tworzą niesamowite efekty, a to wszystko po to, aby chociaż na chwilkę oderwać się od panującej „covidowej szarości”.

-” Zamysł jest taki, żeby w tym czasie covidowym przerwać tą apatię i nostalgię przesiąkniętą szarością, która nas otacza. I z tego względu, że biblioteki mogą działać i budynek POK-u jest otwarty, a to wszystko zgodnie z twardymi restrykcjami, z mojej inicjatywy i pomysłu wszyscy odwiedzający bibliotekę mogą zobaczyć stworzoną przez nas instalację, która pozwoli ludziom, chociaż na parę minut przenieść się w inną rzeczywistość trochę bajeczną, trochę magiczną, a to za sprawą światła, które emanuje dobrą energię i pozwala oderwać się od tego, co dzieje się na zewnątrz.Zaprezentowana instalacja nie byłaby mocno artystyczna, gdyby nie udało się zaktywizować lokalnych artystów i plastyków. Z ich udziałem już w październiku zaczęliśmy dążyć do tego, żeby wystawić tutaj prace plastyczne. Ośrodek kultury zakupił farby fluorescencyjne. Metodą prób i błędów próbowaliśmy, jak one będą się zachowywały w świetle ultrafioletowym i w domach ci ludzie stworzyli te prace artystyczne, które teraz prezentujemy” – mówi dyr. POK Anna Kalisz.

Artyści, których prace możemy oglądać: Alicja Janowska Bożena Flieger Emanuela Czujowska Grażyna Krasuska Dominika Idziak Galeria POK czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 16.00. Wystawa prac potrwa do końca lutego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.