Tegoroczne wakacje dobiegają końca. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg jeleniogórscy policjanci przeprowadzą w regionie wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach zaplanowali powrót z wakacji.


Przed kierowcami ostatni weekend wakacji. Jeleniogórscy policjanci ostrzegają, na drogach pojawi się więcej niż zwykle pojazdów. Zmęczeni podróżą, często nie znając dróg, przekraczając prędkość i łamiąc przepisy, niektórzy kierowcy mogą negatywnie wpływać na stan bezpieczeństwa. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na kierowców prowadzących pojazdy „na podwójnym gazie”, przekraczających prędkość oraz nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów i przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach.

W działaniach uczestniczyć będą nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideo-rejestratory. Na drogach policjanci będą przeprowadzać kontrole prędkości przy użyciu radarowych mierników prędkości.
Przypominamy, by wybierając się w dłuższą podróż, za kierownicą siadać wypoczętym i trzeźwym. Wcześniej zaplanować trasę przejazdu. Dzieci, pasażerów, zwierzęta i bagaże przewozić w samochodzie w sposób zgodny z przepisami i gwarantujący bezpieczeństwo. Podczas podróży dbać o zachowanie bezpiecznej, zgodnej z przepisami prędkości jazdy oraz odległości od poprzedzających pojazdów. Zachować zasadę ograniczonego zaufania do innych zmotoryzowanych. Spokojnie reagować na nietypowe, nagłe sytuacje na drodze.
W razie wypadku pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo w jego miejscu, natychmiast rozpocząć akcję ratowniczą i powiadomić odpowiednie służby .

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.