Jeleniogórzanie pięknie i wzruszająco pożegnali w miniony weekend Michała Boguckiego „Miśka”, 18-latka, ucznia jeleniogórskiego „Żeroma”, który przegrał walkę z nowotworem.

2 kwietnia w kościele pw. św. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim odbyła się msza, a po niej pogrzeb Michała. Następnego dnia (3 kwietnia) jego bliscy, przyjaciele, koledzy z I LO im. Stefana Żeromskiego, znajomi i mieszkańcy, którzy wspierali Michała i jego rodzinę, spotkali się na Górze Szybowcowej. Pożegnali się z nim po raz ostatni.

Na prośbę bliskich „Miśka”, uczestnicy spotkania na Górze Szybowcowej przynieśli ze sobą balony oraz rysunki, listy i wspomnienia zapisane na kartkach. Balony poszybowały w górę, a wspomnienia o Michale, wrzucone zostały do specjalnej skrzynki, która trafi do jego domu rodzinnego. One sprawią, że zawsze będzie wśród nas obecny.

Zebrani na Górze Szybowcowej wspólnie zaśpiewali utwór „Na Szczycie” a następnie, w pięknym, symbolicznym geście, puścili przyniesione balony ku niebu. Żegnaj „Miśku”.

wap

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.