Spotkanie autorskie z Weroniką Oleną Marczuk – Ukrainką, rodowitą kijowianką, a dziś polską producentką filmową, prawniczką, aktorką (znaną m.in. jako juror ” You Can Dance” i uczestniczka „Tańca z Gwiazdami”) zaplanowano 25 marca o godz. 17.00 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.

Pragnąc uczcić jubileusz niepodległości swojej ojczyzny Weronika Marczuk stworzyła album o eksperymentalnej nazwie „O! UkraЇna”.

Podczas spotkania będzie miała miejsce prezentacja książki, która jest wielowątkowym kompendium, niecodziennym przewodnikiem po kraju nad Dnieprem. Motywem przewodnim publikacji jest… ukraińska kuchnia: umieszczone na jej kartach przepisy są pretekstem do podróży za Bug. Wątki kulinarne przeplatają się z pięknymi zdjęciami, rozmowami z ciekawymi osobistościami zarówno z naszego kraju, jak i z Ukrainy. Album może być w pewnym sensie substytutem podroży do bliskiego nam Lwowa, potężnego Kijowa, nadmorskiej Odessy, ale i do poleskich lasów. Wszystko to okraszone jest porządną warstwą humoru.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.