Niewiele ponad rok (według deklaracji budowlańców) zostało do ukończenia budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Bolków –Lubawka.  Inwestor deklaruje, że pojedziemy nią w drugiej połowie przyszłego roku. Obecne zaawansowanie robót na pierwszym odcinku tej inwestycji  szacowane jest na 40 proc.  

Budowa polskiej części paneuropejskiego korytarza drogowego (Central European Transport Corridor) łączącego Skandynawię z wybrzeżem śródziemnomorskim zbliża się do końca. Drogą ekspresową S3 już możemy szybko dostać się nad morze, bo dostępny jest prawie 600 km odcinek z Bolkowa aż po wyspę Wolin (w okolicach Szczecina jako autostrada A6). Trwają prace na odcinkach Troszyn-Świnoujście i realizowanym w naszym regionie Bolków-Lubawka. Do zakończenia inwestycji brakuje więc raptem niecałych 100 km.

Wszystko wskazuje, że fragment ekspresówki przy południowej granicy państwa powstanie szybciej niż ten na północy. Wprawdzie przewidywano, że cała droga będzie gotowa w drugiej połowie przyszłego roku, ale prace w naszej części idą lepiej i termin ma być dochowany. Odcinek Troszyn- Świnoujście ma być gotowy w 2024 r.

Drogowcy realizujący południowe odcinki drogi systematycznie informują o postępie prac.

– Zaawansowanie robót na drodze ekspresowej S3 Bolków – Kamienna Góra (woj. dolnośląskie) wynosi ok. 40 proc. W przejściach awaryjnych tunelu trwa układanie membrany i przygotowywany jest szalunek do wykonania obudowy ostatecznej. Niebawem ruszą także prace związane z obudową ostateczną tunelu – przekazuje wykonawca. Trwają intensywne prace przy budowie mostów i tuneli.   

Z kolei na odcinku do Lubawki w ostatnich dniach, w siedemnastym tygodniu inwestycji, na terenie budowy pracowało średnio 199 jednostek sprzętowych oraz 512 osób. Prowadzono wykopy (19765 m3), wykonano wszystkie przepusty drogowe, prowadzono prace przy podbudowach, warstwie wiążącej i także intensywnie realizowano roboty mostowe.

Przewidywany termin oddania do użytku odcinka z Bolkowa do Kamiennej Góry to wrzesień przyszłego roku, a z Kamiennej Góry do Lubawki to lipiec 2023.  

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.