Przypomnijmy, że według pierwszych zapowiedzi system opłat za śmieci miał być powiązany ze zużyciem wody w relacji 1 m sześc zużytej wody – 12,50 zł za śmieci. Oznaczało to dość istotną podwyżkę już nawet przy średnim miesięcznym zużyciu wody szacowanym w Jeleniej Górze na 2,5 m sześć na osobę. To wzbudzało kontrowersje tym bardziej, że samorządowcy zapewniali, iż głównym celem zmiany systemu jest objęcie opłatami grupy, która dotąd za wywóz śmieci nie płaciła, a którą szacuje się na około 17 tys. osób.

 

O tym, że przedłożony projekt uchwały będzie odbiegał od wstępnych zapowiedzi, poinformował prezydent Łużniak na swoim profilu. Okazuje się, że opłaty za śmieci będą naliczane na dwa sposoby – inaczej dla lokatorów domów wielorodzinnych, a inaczej dla domów jednorodzinnych. Według nowych projektów wysokość opłaty obowiązującej mieszkańców Jeleniej Góry będzie ustalona na:

 

– 10,80 zł/ m sześć zużytej wody w przypadku zabudowy wielorodzinnej (od 4 mieszkań w budynku)

 

– 35 zł/osobę w przypadku zabudowy jednorodzinnej (do 3 mieszkań w budynku włącznie)

 

Jeszcze pracujemy nad projektami, rozpatrzymy je na komisji, a potem będziemy głosować nad dopracowanymi dokumentami na sesji 8 grudnia – powiedziała nam Bożena Wachowicz-Makieła, wiceprzewodnicząca Komisji Gospodarki Komunalnej przy jeleniogórskiej radzie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.