Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 kwietnia br. w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 kwietnia br. w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn. Tego dnia pokrzywdzony wracał do domu wraz ze swoim znajomym, a po drodze wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, późnej szarpaniny, efektem której była śmierć pokrzywdzonego. Okazało się, że 32-latek uderzył mężczyznę kamieniem w głowę, w wyniku czego doznał on obrażeń skutkujących śmiercią, a następnie uciekł.

Mundurowi prowadząc czynności w sprawie śmierci mieszkańca powiatu karkonoskiego na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 32-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Został on umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Zarzuty usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze, a 27 kwietnia br. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.