Kłopoty z obsadą kadrową oddziału chirurgi dziecięcej w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej stawiają pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie tego oddziału. Alarm w tej sprawie podniósł przed kilkoma dniami poseł Robert Obaz. Teraz pomoc dla utrzymania oddziału oferuje prezydent miasta.

Kłopoty z obsadą lekarską na oddziale są na tyle duże, że do może dojść do zawieszenia funkcjonowania oddziału, co przyznaje administracja szpitala. Jednocześnie deklaruje, że w żadnej mierze nie oznacza to zamiaru likwidacji. Prowadzone są poszukiwania lekarzy, gotowych pracować w WCSKJ. Poproszono o pomoc krajowego i wojewódzkiego konsultantów chirurgii dziecięcej.

Do dyskusji włączył się prezydent Jerzy Łużniak, który deklaruje pomoc.

– Niepokojem napawają informacje o planach likwidacji Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której mali mieszkańcy Jeleniej Góry, pobliskich miejscowości oraz dzieci i młodzież przybywających w nasze okolice na odpoczynek pozbawione zostaną profesjonalnej, chirurgicznej opieki medycznej.

Likwidacja Oddziału, który zatrudnia wysokiej klasy fachowców, zarówno lekarzy jak i pielęgniarki, wyposażonego w nowoczesny sprzęt i aparaturę byłaby niepowetowaną stratą zarówno dla WCSKJ, jak i chorych dzieci, młodzieży, ich rodziców i opiekunów.

Miasto Jelenia Góra od lat wspiera funkcjonowanie Szpitala, m.in. poprzez zakup sprzętu specjalistycznego, w latach 2020 – 2022 na jego zakup wydatkowano kwotę 1 778 141 zł.

W bieżącym roku realizowany jest zakup nowoczesnego sprzętu endoskopowego na potrzeby Oddziału Chirurgii Dziecięcej WCSKJ, w ramach zgłoszonego przez Szpital projektu, realizowanego w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego p.n. „W trosce o małe brzuszki – zakup sprzętu endoskopowego z torem wizyjnym do badań gastroskopowych dzieci.” Wartość zakupu – 400.000 zł.

Proszę o informację, czy istnieje możliwość utrzymania Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz jakiego rodzaju pomoc ze strony Miasta Jelenia Góra mogłaby przyczynić się do odstąpienia od zamiaru likwidacji Oddziału – deklaruje prezydent.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.