– Dzisiejsze wyniki testów potwierdziły zakażenia u tych dwóch pań. Obie pielęgniarki przebywają na kwarantannie; kwarantanna objęto też cały personel oddziału. To 22 osoby (siedmiu lekarzy i 15 pielęgniarek). Od wszystkich pobrano już wymazy, a ich wyniki będą znane jutro i mam nadzieję, że już jutr będzie można wznowić działalność oddziału. Sytuacja na oddziale chirurgicznym zakaźnym nie wpływa na pracę pozostałych oddziałów szpitalnych – informuje dyrektor szpitala Kamil Barczyk.
W bolesławieckim szpitalu trwają przygotowania od uruchomienia laboratorium, w którym będą badane wymazy. Dyrektor Barczyk ma nadzieję, że będzie to możliwe mniej więcej za tydzień.
– Prowadzenie diagnostyki genetyczno-molekularna wymaga sporych przygotowań, w tym prac budowlanych. Te prace już są prowadzone i powinny zostać zakończone do 20 kwietnia. Myślę, że po tym terminie nie będzie żadnych przeszkód i w kilka dni laboratorium ruszy.
Byłoby to duże ułatwienie, bo obecnie wymazy pobierane od mieszkańców regionu jeleniogórskiego i legnickiego są przewożone trzy razy dziennie do laboratoriów we Wrocławiu (ostatnio także do Drezna), a na wyniki czeka się nawet dwa dni.


 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.