Od kilku dni na Placu Piastowskim w jeleniogórskich Cieplicach, przy wejściu do Parku Zdrojowego, mieszkańców, kuracjuszy i turystów wita para zakochanych jelonków siedzących na ławeczce. To już szósta lokalizacja rzeźb na miejskim Szlaku jelonków.

Każdy może pomóc nadać zakochanym jelonkom imiona. Do jutra – poniedziałek, 14 lutego, do godziny 24:00 – zbierane są propozycje.  Można je przesyłać na adres bpm@jeleniagora.pl Po zebraniu proponowanych nazw mieszkańcy Jeleniej Góry na miejskim portalu wybiorą zwycięzcę.

W najbliższym czasie w mieście pojawią się kolejne rzeźby. Jedna umieszczona zostanie przy dworcu PKP, kolejna w Sobieszowie a następna przy Bramie Wojanowskiej.

Pierwsze jelonki stanęły przy Uniwersytecie Ekonomicznym („jelonek ekonomek”, który został skaradziony) i na Placu Ratuszowym („rajcuś).  Kolejny – „jelonek artysta” – w Cieplicach przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych nawiązuje do działającego od 40 lat Liceum Plastycznego. Miał być odsłonięty podczas obchodów jubileuszu szkoły, pod koniec 2020 roku,  ale przez covidowe zamknięcie szkół, stało się to później. Jelonek stanął też na terenie kampusu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przy ulicy Lwóweckiej – gdzie kiedyś funkcjonowała Wyższa Oficerska Szkoła Radiotechniczna. Jelonka numer pięć ufundował KARR i stanął on przed siedzibą agencji, czyli na ul. 1 Maja

Artystycznym opiekunem projektu jest nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym Marcin Znamienkiewicz.   

Fot. UM Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.