Wybierasz się na sylwestrowe zakupy? Lepiej zrób zapasy, bo handel w czasie najbliższego weekendu będzie ograniczony. Sprawdziliśmy, w jakich godzinach pracować będą sklepy i sieci handlowe.

Sylwestrowe zakupy trzeba zrobić wcześniej

W Sylwestra większość sklepów będzie pracować do wieczora, jednak godziny otwarcia zostaną skrócone. Sklepy Auchan, Biedronka, Dino, Lidl i większość placówek sieci Chorten pracować będzie do godziny 19:00. Z kolei markety Kaufland, Netto, Stokrotka, Carrefour i Aldi otwarte będą do godziny 18:00.

Inaczej sytuacja wygląda w sklepach prowadzonych na podstawie franczyzy. Tu właściciele ustalają indywidualne godziny otwarcia, dlatego informacje na ten temat dostępne są w poszczególnych placówkach.

W weekend święto i niedziela bez handlu

Robiąc zakupy w piątek, warto pamiętać, że najbliższy weekend, zgodnie z prawem, to dni wyłączone z handlu. W sobotę obchodzimy Nowy Rok, który uznawany jest za święto. Niedziela zaś będzie niehandlowa. Zamknięte będą wówczas wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe z wyjątkiem tych, które podpisały umowę na świadczenie usług pocztowych oraz mniejsze punkty i placówki franczyzowe, których właściciele zdecydują się stanąć za kasą osobiście. Możemy spodziewać się, że czynne będą niektóre sklepy Żabka czy Lewiatan. Ponadto całodobowo mogą pracować m.in. stacje benzynowe i apteki.

W 2022 roku przypada siedem niedziel handlowych:

– 30 stycznia 2022 r.,

– 10 kwietnia 2022 r.,

– 24 kwietnia 2022 r.,

– 26 czerwca 2022 r.,

– 28 sierpnia 2022 r.,

– 11 grudnia 2022 r.,

– 18 grudnia 2022 r.

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.