Tegoroczne święta Bożego Narodzenia przypadają w weekend. Dla wielu z nas oznacza to ograniczony czas na ich przygotowanie. Dla osób, które planują zakupy na ostatnią chwilę, przygotowaliśmy listę najpopularniejszych sieci handlowych oraz godziny otwarcia sklepów w dniach 24-26 grudnia.

Sklepy wielkopowierzchniowe w większości zamkną dla klientów swoje drzwi w czasie świąt Bożego Narodzenia. Te, które zdecydują się na handel w poprzedzającą je wigilię, skrócą również czas otwarcia. Poniżej przedstawiamy poszczególne sieci handlowe oraz godziny, w których będzie można zrobić w nich zakupy:

Aldi – 24 grudnia sklepy tej sieci czynne będą w godzinach 6:00 – 14:00; 25 i 26 grudnia placówki będą zamknięte;

Lidl – w wigilię Bożego Narodzenia zakupy zrobimy do godziny 13:00; w święta sklep pozostanie nieczynny;

Kaufland – 24 grudnia markety będą otwarte do godziny 13:00, w sobotę i niedzielę będą zaś zamknięte;

Carrefour – sklepy tej sieci również otworzą swoje drzwi w wigilię do godziny 14:00, jednak w pierwszy i drugi dzień świąt pozostaną zamknięte;

Auchan – zakupy w sklepach tej marki zrobimy w wigilię najpóźniej do godziny 13:00, 25 i 26 grudnia zaś placówki będą nieczynne;

Biedronka – spółka Jeronimo Martins nie wydała oficjalnego komunikatu, jednak wzorem poprzednich lat można spodziewać się, że w czasie Bożego Narodzenia sklepy pozostaną zamknięte, w wigilię zaś czynne będą do godziny 13:00;

Dino – markety tej sieci otwarte będą w wigilię do godziny 14:00, w święta zaś pozostaną nieczynne;

Stokrotka – zakupy w sklepach tej marki zrobimy w wigilię do godziny 13:00, w sobotę i niedzielę zaś placówki nie będą pracować.

Gdzie po zakupy w święta?

Choć w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele i święta, nie dotyczy on franczyzobiorców oraz właścicieli sklepów, którzy zdecydują się osobiście stanąć za kasą. Otwarcie takich placówek jest indywidualną decyzją przedsiębiorców. 25 i 26 grudnia swoje drzwi otwierają najczęściej sprzedawcy z małych, osiedlowych sklepików, Żabki czy Lewiatany. Zgodnie z ustawą, pomimo zakazu pracować mogą również m.in. stacje benzynowe, placówki pocztowe, apteki, kwiaciarnie oraz sklepy zlokalizowane na dworcach.

News4Media/ fot. iStock

1 Komentarz

  1. wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

    U nas we Wsiocławiu wszyscy jeżdżą teraz przed świętami po świąteczne szynki do Sobótki, bo na linii kolejowej 285 są za darmo. Trzeba tylko mieć ze sobą piłę do cięcia metalu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.