Zmiany wprowadzono w sobotę (8 sierpnia). Informacje o tym, że odcinek Alei Wojska Polskiego będzie jednokierunkowy i jak będą przebiegać objazdy, podały lokalne media. My także opisaliśmy  zmiany szczegółowo. Informacje i mapy były także dostępne na facebooku samorządu oraz stronie internetowej Urzędu Miasta. Trasa objazdu została oznakowana. Okazuje się, że to za mało.

Wczoraj (10 sierpnia) na trasie objazdów panował chaos i zamieszanie. To dlatego, że kierowcy jechali na pamięć, Skręcali z ulicy Okrzei w ulicę Klonowica, choć znak wyraźnie tego zakazuje. Niektórzy potem zakręcali, powodując niebezpieczne sytuacje na drodze.

Inni lekceważąc zapory, wjeżdżali z ulicy Klonowica w Aleję Wojska Polskiego i jechali w stronę dworca kolejowego. Szczytem bezczelności popisał się kierowca, który nie dość, że po chodniku ominął bariery, to z ulicy Klonowica skręcił w lewo i pojechał pod prąd Aleją Wojska Polskiego.

W ciągu niecałych 20 minut takich naruszeń przepisów drogowych zaobserwowaliśmy kilkanaście.

Gdyby przy wyjeździe z ulicy Klonowica stał patrol policji, posypałyby się mandaty. Ale mundurowych nie było.

Niebezpieczne sytuacje zaobserwowaliśmy  także na ulicy Armii Krajowej, gdzie  zmieniono organizację ruchu (teraz główną jest ulica Okrzei).  „Jechałem Okrzei dzisiaj (10 sierpnia) po południu masakra. Jeżdżą pod prąd, bo po co na znaki patrzeć. Kawałek dalej koło szkoły pani, jadąca od strony Straży Miejskiej nie patrzy na znaki i goni Armii Krajowej, pomimo zmiany organizacji ruchu. Ludzie obudźcie się i patrzcie co robicie„- opisuje nasz czytelnik wczorajszy  bałagan na drodze.

Niektórzy czytelnicy są zdanie, że informacje o zmianie organizacji ruchu są zbyt małe, a znaki drogowe umieszczono za wysoko.

– Mamy nadzieję, że pracownicy Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze analizują sytuację na bieżąco i zareagują szybko na ten horror na trasie objazdu – postulują czytelnicy.

 

Przypominamy zatem:

Aleja Wojska Polskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 1 Maja w kierunku Zabobrza jest trasą jednokierunkową. Ruch w przeciwną stronę, do Cieplic, odbywa się ulicą Okrzei. Ulica Okrzei  na czas prowadzenia prac jest  ulicą jednokierunkową.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.