Efekty wojny na Ukrainie, to nie tylko rozbrzmiewający na ulicach Jeleniej Góry, ale na przykład zamknięcie w Galerii Sudeckiej popularnego marketu GO Sport. Jest to następstwo faktu, spółka GO Sport Polska została objęta sankcjami gospodarczymi. Zgodnie z prawnymi restrykcjami, do odwołania została zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego firmy – podano.

Zmieniają się zasady przeprowadzenia niektórych przetargów w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych. Wdrażany jest mechanizm automatycznego wykluczenia ofert osób (firm) zarejestrowanych bądź mających powiązania z lokalizacją w Rosji i Białorusi. To istotne w bliższej i dalszej perspektywie, czego dowodzi min. ostatnia sprawa problemów z dostarczaniem gazu do kilkudziesięciu miejscowości, w których właścicielem sieci jest spółka z udziałem kapitału rosyjskiego. Wykluczenie a priori takiego podmiotu zapobiegać ma w konsekwencji później pojawiającym się problemom.

Wojna na Ukrainie pochłania wiele ofiar. Nie widać jej końca. Można się więc spodziewać jej kolejnych następstw.

2 komentarze

  1. Człowieku jesteś pierd.olnięty, weź duży rozbieg i walnij głową w ścianę, tacy ludzie jak ty powinni być eksterminowani…dzięki heroicznym bojom Ukraińców , w całej Europie mamy spokój, no może poza trolami na forach typu hose, spadaj na drzewo ruski kacapie

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.