Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzieże i uprawę ziela konopi.

26-latek w okresie od czerwca do sierpnia br. dopuścił się na terenie powiatu karkonoskiego kilku przestępstw przeciwko mieniu. Są to kradzieże i kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do pomieszczenia gospodarczego jednej z jeleniogórskich instytucji, skąd ukradł 2 pilarki spalinowe o wartości 3500 zł, dopuścił się nielegalnej wycinki drzew, a także w jednym ze schronisk okradł turystę. Jego łupem padł rower elektryczny obuwie, kask, pieniądze i inne o łącznej wartości ponad 9000 zł. Ponadto okazało się, że 26-latek na terenie swojej posesji uprawiał ziele konopi.

Funkcjonariusze powiadomieni o tych zdarzeniach, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ich popełnienie na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu oraz zebranych informacji. Część skradzionego mienia odnaleźli w jego mieszkaniu.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.