Najciekawszym spotkaniem nadchodzącej kolejki Ekstraklasy powinno być starcie Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Kto wyjdzie zwycięsko ze spotkania pomiędzy mistrzem, a trzecią ekipą ubiegłej kampanii? Dodatkowo zajrzymy również do Płocka, gdzie miejscowa Wisła podejmie swoją imienniczkę z Krakowa. Co na temat tych rywalizacji uważają zakłady bukmacherskie?

Legia Warszawa vs Pogoń Szczecin

Przed rozpoczęciem sezonu analitycy zakładów bukmacherskich nie mieli żadnych wątpliwości, że Legia Warszawa jest głównym kandydatem do mistrzostwa Polski. Szanse Pogoni Szczecin również były wysoko oceniane, głównie ze względu na poprzedni sezon, a także fakt, że w zespole Portowców pozostał Kozłowski i sprowadzono jeszcze Kamila Grosickiego.

Powiedzieć, że start obecnej kampanii w wykonaniu Legii Warszawa jest sporym niepowodzeniem, to jak nic nie powiedzieć. Wojskowi w ostatnich latach mieli swoje problemy, jednak nigdy nie byli w tak trudnej sytuacji, jak obecnie. Legia ma na koncie więcej porażek niż zwycięstw, co może być szokujące dla osób, które regularnie nie śledzą wydarzeń na polskich boiskach.

Przy Łazienkowskiej Legia na ten moment notuje remis pomiędzy liczbą przegranych i wygranych, ponieważ pokonała Górnik Łęczna i Wisłę Płock, ale musiała uznać wyższość Rakowa i Lecha. Ciężko oszacować, jak pójdzie Legii w starciu z Pogonią, jednak pewne jest to, że w środku tygodnia zagrają na swoim boisku z niżej notowanym przeciwnikiem w ramach Pucharu Polski. Pogoń będzie mogła się przygotować do tej rywalizacji na pełnych obrotach, ponieważ po pucharowej przegranej z KKS Kalisz, ma już za sobą udział w tych rozgrywkach.

Pogoń Szczecin od początku obecnej kampanii kontynuuje dobrą postawę w defensywie, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że większość punktów wywalczyła na swoim boisku. W delegacjach Portowcy wyglądają naprawdę słabo, co nie jest dobrą wiadomością dla kibiców tego zespołu przed startem potyczki w Warszawie. Od początku rozgrywek Pogoń zaliczyła zaledwie jedno zwycięstwo wyjazdowe, co z pewnością wezmą pod uwagę analityce strony internetowej www.superbet.pl.

Portowcy w ostatnich latach całkiem nieźle wypadali przy Łazienkowskiej, ponieważ zaliczyli dwie wygrane w poprzednich trzech starciach. W minionej kampanii rywalizacja tych drużyn zakończyła się triumfem Legii 4:2.

Statystyki – Legia vs Pogoń:

  • Pogoń wygrała w 2 z 3 ostatnich meczów z Legią przy Łazienkowskiej.
  • 5 ostatnich spotkań tych drużyn w Warszawie to wyniki BTTS.
  • Legia zdobyła przynajmniej jednego gola w każdym meczu domowym z tym rywalem od 2004 roku.
  • Wojskowi stracili dokładnie po dwa gole w trzech ostatnich meczach domowych z Pogonią.
  • Pogoń Szczecin ostatni raz nie zdobyła gola w Warszawie w 2018 roku.

Tutaj znajdziesz więcej informacji sportowych z regionu!

Analiza na Piast vs Legia

Faworytem tego meczu w ofercie zakładów bukmacherskich jest Legia Warszawa. Wojskowi do tej pory byli faworytem w każdym meczu tego sezonu, a mimo tego, zaliczyli więcej porażek niż wygranych.

Legia Warszawa ma swoje problemy, jednak sytuacja Pogoni Szczecin w meczach wyjazdowych również nie jest kolorowa. W pięciu poprzednich starciach między tymi ekipami padła bramka z obu stron i muszę przyznać, że również w tym przypadku taka opcja wygląda bardzo prawdopodobnie. Legia Warszawa straciła gola w 3 z 4 meczów u siebie, natomiast Portowcy nie są takim monolitem defensywnym w delegacjach, jak ma to miejsce w Szczecinie.

Wisła Płock vs Wisła Kraków

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja w środku tabeli, gdzie Wisła Płock zmierzy się z Wisłą Kraków. Gospodarze są jedną z najlepszych drużyn w Ekstraklasie, jeśli weźmiemy pod uwagę spotkania domowe. Nafciarze mają na koncie 13 wywalczonych punktów w pięciu meczach na swoim boisku. Łatwo policzyć, że na taki bilans składają się cztery wygrane, a także jeden remis. Wisła Płock ma dodatkowo aż 10 strzelonych bramek na swoim obiekcie i zaledwie jedną straconą. Czy takie liczby ulegną pogorszeniu po spotkaniu z Wisłą Kraków?

Biała Gwiazda w obecnej kampanii jest sporą zagadką, ponieważ przeplata bardzo dobre spotkania z fatalnymi. W ostatnim meczu wyjazdowym Wisła Kraków pokonała Górnik Zabrze, co było zaskoczeniem dla zakładów bukmacherskich. Wiślacy mają w tym sezonie problemy, aby utrzymać dobrą dyspozycję, dlatego też nie wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Na pewno statystyki meczów bezpośrednich z Wisłą Płock na obiekcie Kazimierza Górskiego przemawiają na korzyść tego zespołu. Biała Gwiazda w XXI wieku wiele razy rywalizowała w Płocku i w tym czasie zaliczyła tylko jedną porażkę w 2019 roku.

Statystyki – Wisła Płock vs Wisła Kraków

  • W ostatnim meczu wyjazdowym Wisła Kraków wygrała w Zabrzu 1:0.
  • Wisła Płock jest niepokonana na swoim boisku w obecnej kampanii.
  • Nafciarze wygrali 4 z 5 meczów domowych.
  • Wisła Płock zachowała czyste konto w 4 z 5 meczów na swoim boisku.
  • Nafciarze zdobywają średnio dwa gole na mecz domowy.

Zakłady bukmacherskie na Wisła Płock vs Wisła Kraków

Analitycy zakładów bukmacherskich z pewnością mieli tutaj twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony mamy Wisłę Płock, która w tym sezonie doskonale prezentuje się na swoim boisku, ale jednocześnie zapomina, jak się gra w piłkę w meczach wyjazdowych. Z drugiej strony mamy Wisłę Kraków, której forma faluje niczym Bałtyk w okresie największych sztormów. Fakty są takie, że kursy główne wskazują na minimalną przewagę Wisły Płock, jednak na ich podstawie można się spodziewać wyrównanej rywalizacji.

Wisła Kraków w trzech ostatnich meczach wyjazdowych nie zaliczyła wyniku BTTS. W podobnej sytuacji jest Wisła Płock, która w 4 z 5 spotkań na swoim boisku nie straciła gola. W związku z takimi liczbami obu zespołów typ na BTTS (nie), wydaje się logiczny. Aby zakład zakończył się powodzeniem, maksymalnie jedna drużyna może trafić w tym meczu do siatki. Jeśli oba zespoły strzelą gola, wtedy taki zakład sportowy zakończy się porażką. Warto pamiętać, że mecz może skończyć się na korzyść każdego z zespołów i nic nie jest pewne.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.