Zastanawiasz się nad zmianą pracy? Być może odpowiednim miejscem zatrudnienia okaże się jeden z popularnych dyskontów, które stale poszukują nowych pracowników.

Dyskontów w Polsce jest już tak dużo, że śmiało je można porównać do sklepów osiedlowych. Ich popularność sprawia, że wiele osób właśnie tam poszukuje pracy, a rekrutacja w większości jest permanentna. O zarobkach pracowników sieci handlowych krążą legendy. Portal Business Insider sprawdził, jak kształtują się one w rzeczywistości i gdzie można zarobić najwięcej na stanowisku kasjera-sprzedawcy.

W przypadku sklepów sieci Biedronka zarobki zależą od kilku czynników. W pierwszym roku pracy kasjer-sprzedawca może liczyć tam na pensję w wysokości 3460-4090 zł brutto; stanowisko kasjera lub pracownika sklepu waha się do 3400 zł do 3940 zł brutto ze względu na mniejszy zakres obowiązków. Po 12 miesiącach pracy można tam liczyć na podwyżkę, a firma wypłaca pracownikom ekwiwalent za pranie odzieży roboczej.

Poprzeczkę podnoszą sklepy Lidl, gdzie już na początku zatrudnienia wynagrodzenie mieści się w przedziale 3750 zł-4600 zł brutto. Po roku wzrasta o kolejne 200 zł. W tym wypadku pensja zależy m.in. od lokalizacji placówki. Podobnie jak Biedronka, Lidl również wypłaca dodatek za odzież roboczą.

Sklepy Aldi zachęcają przyszłych pracowników umową bez okresu próbnego. Zarobki kształtują się tam na poziomie od 3410 zł do 4010 zł brutto, a osoby pracujące powyżej trzech lat mogą liczyć na pensję w wysokości od 3810 zł brutto do 4410 zł brutto.

Kaufland pomimo tegorocznych podwyżek płac nie wypada w tym zestawieniu najlepiej. Pracownicy z najdłuższym stażem osiągają tam maksymalny dochód w wysokości 4500 zł brutto, pod warunkiem utrzymania stuprocentowej obecności w danym miesiącu. Nie jest znana najniższa kwota, którą sieć proponuje zatrudnionym.

Kasjer w Auchan nie zarobi najwięcej, jednak może liczyć na obszerniejszy pakiet socjalny. Na konta początkujących pracowników wpływa tam pomiędzy 3210 zł a 3860 zł brutto, zależnie od lokalizacji marketu. Mogą jednak skorzystać również z pakietu opieki medycznej, rabatów pracowniczych oraz częściowego dofinansowania obiadów.

Ostatnią siecią uwzględnioną w zestawieniu portalu jest Netto, gdzie kwota od 3200 zł do 3900 zł brutto jest stawką na start, a podwyżki przyznawane są po roku, 3 oraz 5 przepracowanych latach. Żeby jednak otrzymać wynagrodzenie w takiej wysokości, konieczne jest jednak utrzymanie stuprocentowej obecności w pracy.

News4Media/fot. iStock


Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.