Nie polonezem, a skoczną belgijką pożegnali wczoraj (22 kwietnia) szkołę maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Teraz przed nimi egzaminy. A ponieważ „jaki taniec, taka matura”, wierzymy, że pójdzie im świetnie.

Po przerwie spowodowanej pandemią, uczniowie spragnieni są kontaktów i udziału we wspólnych wydarzeniach – mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO. Dlatego nikogo nie trzeba było namawiać do odtańczenia belgijki na szkolnym boisku. Ten zwyczaj żegnania szkoły przez maturzystów ma w „Norwidzie” kilkuletnią historię.

Wspólny taniec, to nie tylko dobra zabawa. Jak wyjaśnia dyrektor II LO, ważna jest także integracja bo to jeden z ostatnich momentów, gdy tegoroczni maturzyści mogą być razem. – Pandemia zabrała im możliwość pełnego kontaktu z kolegami. Nie poczuli przez nią jak to jest być uczniem i częścią wspólnoty. A to jest najważniejszy czas w życiu młodego człowieka, kiedy zawiązują się relacje i przyjaźnie, które procentują w dorosłym życiu – wyjaśnia Iwona Kumek.

Matury rozpoczną się 4 maja. Trzymamy kciuki za wszystkich absolwentów i życzymy im powodzenia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.