Policjanci z Karpacza zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego, którzy mają na koncie serię przestępstw. Dodatkowo jeden z nich posiadał narkotyki, a drugi nimi handlował i posiadał też papierosy oraz krajankę tytoniową bez skarbowych znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli blisko 57 kg krajanki oraz 80 paczek papierosów. Wstępne Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na ponad 71 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli meamfetaminę, z której można uzyskać ponad 150 porcji handlowych narkotuku oraz odzyskali przedmioty pochodzące z przestępstwa o wartości 20 tysięcy złotych. Teraz zatrzymani za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego, w wieku 33 i 48 lat, podejrzanych o kradzieże z włamaniem i kradzież. Dodatkowo 48-latek odpowie za posiadanie papierosów i krajanki tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy oraz narkotyków, a drugi z zatrzymanych dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani na początku czerwca br. włamali się do kontenerów magazynowych na terenie gminy Podgórzyn, skąd zabrali elektronarzędzia, materiały budowlane oraz kilkanaście kompletów opon do różnych pojazdów. Straty oszacowano na 36 tysięcy złotych. Dodatkowo, w nocy z 13 na 14 lipca br. ukradli 280 sztuk płyt betonowych, przeznaczonych do modernizacji linii kolejowej Mysłakowice-Karpacz o wartości 2500 złotych.

W wyniku działań na posesji 33-latka mundurowi znaleźli część skradzionych płyt oraz metamfetaminę, z której można uzyskać ponad 150 porcji handlowych. Policjanci przeszukali również pomieszczenia gospodarcze i mieszkalne 48-latka, gdzie zabezpieczyli blisko 57 kg krajanki tytoniu oraz 80 paczek papierosów bez skarbowych znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku wstępnie oszacowano na ponad 71 tysięcy złotych. Ustalono również, że 48-latek sprzedawał narkotyki.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz mają oni zakaz opuszczania kraju.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.