Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 27-latka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, bo jak się później okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu oławskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie bez uprawnień.

26 maja 2024 roku, około godziny 21.25 policjanci na ulicy Spółdzielczej w Jeleniej Górze zauważyli jadącego motocyklistę, który na ich widok gwałtownie przyspieszył i skręcił w ulicę Lubańską. Mundurowi włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim, a o sytuacji powiadomili oficera dyżurnego. Kierujący uciekając stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Do pościgu włączył się innych patrol, który zablokował motocykliście drogę, a następnie kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu oławskiego. Powodem niezatrzymania się do kontroli było to, że mężczyzna nie posiadania uprawnień do kierowania.

Teraz 27-latek za czyny, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.