Pod takim hasłem 12.03.2022 w Karpaczu na terenie Karpacz Ski Areny, odbędzie się pierwsza edycja Karkonoskiego Verticalu.

Zawody skiturowe polegające na zdobywaniu Kopy w trzech etapach. Pierwszy etap to czasówka podczas której zawodnicy i zawodniczki będą kwalifikowali się do etapu drugiego. Drugi etap to ponowne pokonanie trasy ale tym razem już w formie mass startu. Ten etap wyłoni wąskie grono, które przechodzi do finału. W trzecim czyli finałowym etapie, zostaną wyłonieni najlepsi z najlepszych.

Każdy etap to 2,3 km trasa o przewyższeniu 560 m. , z początkiem na dolnej stacji wyciągu Liczykrupa a z metą przy górnej stacji wyciągu na Kopę.

Zawody mają charakter verticalu gdzie liczony jest tylko czas wejścia na górę. 

Każdy kto skończył 18 lat może wziąć w udział w zawodach, niezależnie czy jest się zupełnym amatorem i laikiem czy zawodnikiem PRO.

Liczy się tylko dobra zabawa i rozwijanie pasji jaką są skitury.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Przejście Kotliny, znana m.in. z UltraKotliny i Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać Karkonoska Grupa GOPR.

Więcej na karkonskivertical.pl

https://www.facebook.com/KarkonoSki-Vertical-100102102526865/

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.