Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, złożył dzisiaj wniosek o rejestrację swojego komitetu wyborczego w PKW (po wczorajszym ogłoszeniu terminu wyborów przez marszałek sejmu). Aby zarejestrować kandydata, jego komitet musi zebrać 100 tys. podpisów, które należy złożyć w PKW do 10 czerwca.

 

Dzisiaj ruszyło zbieranie podpisów pod listami poparcia kandydata Trzaskowskiego. Przed południem sympatycy zmian w kraju rozpoczęli zbieranie podpisów na pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze, podobne akcje zaplanowano na Zabobrzu koło Ronda oraz w Cieplicach na pl. Piastowskim. Jak poinformowała nas Aleksandra Wochal z biura poselskiego Zofii Czernow, niewykluczone, że podpisy zbierane będą także w innych miejscowościach np. w Szklarskiej Porębie.

– Spodziewamy się tłumów, ale po czternastej, kiedy ludzie wyjdą z pracy. W punkcie mamy środki dezynfekujące, długopisy. Aby skutecznie poprzeć kandydata trzeba podać adres i swój pesel oraz złożyć podpis – usłyszeliśmy od zbierających podpisy. Organizatorzy liczą, że w Jeleniej Górze uda się zebrać co najmniej kilka tysięcy podpisów. Dodają, że jest poruszenie, przypływ nadziei na zmianę i mnóstwo osób pyta, czy może pomóc. – Teraz jedna pani prosiła o druki, żeby zbierać podpisy w szpitalu – mówi Aleksandra Wochal

 

– Chcielibyśmy się doczekać w Polsce normalności. Pan Trzaskowski wydaje nam się odpowiednim kandydatem na prezydenta. Wierzymy w jego mądrość, uczciwość i niezależność, których to przymiotów nie ma obecny prezydent – komentowała pani Maria, która składała podpis na liście poparcia.

 

Do naszej redakcji zadzwoniła pani Joanna, która była świadkiem budującej dla zwolenników zmian w kraju sceny. – Byłam akurat w lumpeksie w Cieplicach. Razem z kilkoma innymi paniami przeglądałyśmy ciuchy, gdy weszła znajoma pani sprzedawczyni i zapytała, czy podpisze listę poparcia dla Trzaskowskiego. Zgodziła się, a wszystkie obecne upomniały się, że też chcą podpisać taką listę – opowiada nasza czytelniczka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.