Czwartek to był bardzo ciężki dzień dla strażaków. Setki interwencji w całym regionie. Służby przede wszystkim zabezpieczały te miejsca, gdzie mogło dość do zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców. Strażacy przywracali przejezdność dróg, sprzątali miejsca gdzie doszło do zerwania sieci elektrycznej czy telefonicznej.

Wichura poczyniła jednak wielkie szkody, z którymi trzeba się będzie zmierzyć w najbliższych godzinach. Do sporych zniszczeń doszło na największej jeleniogórskiej nekropolii przy ulicy Sudeckiej. Jest to bardzo zła informacja dla wszystkich, którzy wybierają się, aby zrobić porządek na grobach najbliższych przed zbliżającym się 1 listopada. Pracy jest tam więcej, niż mogli przypuszczać. Póki co jest nawet problem, aby poruszać po alejkach cmentarza, tak więc wizytę na grobach trzeba odłożyć przynajmniej na przyszły tydzień.

Fotorelacja Łukasz Płocki

6 komentarzy

  1. Sadzę ,że zarządcy cmentarzy powinni okresowo robić przeglądy starego drzewostanu i usuwać te, które potencjalnie mogą paść pod naporem silnych wiatrów. W tym miejscu można posadzić nowe, wolniej rosnące i mniej łamliwe.

  2. Dziedzic Pruski Odpowiedź

    Na cmentarzach w ogóle nie powinno być drzew z powodu wichur jakie często występują. Panowie leśnicy więc zamiast wyrzynać na potęgę drzewa w lasach gdzie od tego jest las żeby rosły drzewa, powinni zająć się drzewami na okolicznych cmentarzach i praca by była pożyteczniejsza. No ale wiadomo, chodzi o kasę…

  3. Stary cmentarz przy ul Sudeckiej nigdy nie należał do kościoła, to cmentarz komunalny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.