Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 72-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego podejrzanego o oszustwa i usiłowanie oszustwa.

Mężczyzna został zatrzymany przy współpracy z pracownikami jednego z banków 17 sierpnia br. w Jeleniej Górze. Jak ustalili funkcjonariusze, 72-latek działając w porozumieniu z innymi osobami odebrał tego dnia od 85-letniej mieszkanki powiatu karkonoskiego 20 tysięcy złotych, które wyrzuciła ona przez balkon po wcześniejszym telefonie od fałszywego policjanta. Ponadto te same osoby działając metodą na policjanta nakłoniły seniorkę dodatkowo do wzięcia kredytu w wysokości 34 tysięcy złotych. Do przekazania gotówki jednak nie doszło, bo oszust został zatrzymany. W aucie podejrzanego funkcjonariusze znaleźli wyłudzone 20 tysięcy złotych oraz 2 telefony komórkowe.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że mężczyzna odbierał od pokrzywdzonych gotówkę wyłudzoną metodą na policjanta. Przyznał się, że podczas każdego z oszustw odbierał kopertę z pieniędzmi w kwocie od 10 do 20 tysięcy złotych, które następnie wywoził za granicę.

Wstępnie mężczyzna oszukał co najmniej 4 osoby na 117 tysięcy złotych z Jeleniej Góry i z Olsztyna. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 20 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.