Jeleniogórski biznesmen fałszywym zawiadomieniem o kradzieży chciał sobie załatwić odszkodowanie w kwocie ponad 0,5 mln zł. Już nawet odebrał od ubezpieczyciela część kompensaty. Wszystko się jednak wydało i grozi mu dłuższa odsiadka   

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 46-letniego jeleniogórzanina podejrzanego  o złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, złożenie fałszywych zeznań oraz o oszustwo. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna 27 grudnia ubiegłego roku zgłosił się do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do swojej firmy. Według zgłoszenia, w wyniku przestępstwa, skradzione zostało mienie o wartości ponad 560 tysięcy złotych. Było to 886 telefonów komórkowych różnych marek, 3 hulajnogi i 3 odkurzacze – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Policjanci po weryfikacji informacji podanych przez zgłaszającego, a także analizy nagrań z kamer monitoringu oraz uzyskanych w tej sprawie informacji, ustalili, że zgłoszenie jest nieprawdziwe. Wkrótce potwierdzili również, że nie doszło do żadnego włamania. Mężczyzna złożył nieprawdziwe zeznania, w celu uzyskania odszkodowania. Z tego tytułu uzyskał zaliczkę rekompensaty w wysokości 125 tysięcy złotych. Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali część skradzionego mienia oraz zabezpieczyli pieniądze.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 46-latkowi, za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, złożenie fałszywych zeznań oraz oszustwo, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Rejonowego zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Fot. KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

  1. Nie było włamania i kradzieży, ale policjanci odzyskali część skradzionego mienia 😂😅.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.