Ogłoszono VIII edycję konkursu „Zielona Ławeczka” Projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwala to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł!
Jak otrzymać grant?
- Mieszkańcy otwartego osiedla w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców powinni zebrać zespół i zarejestrować się na stronie zielonalaweczka.pl.
- Ostatnim dniem na rejestrację jest 17 maja 2022 r.
- Kolejnym krokiem jest wykonanie zadań opisanych w zakładce „Plan działań” zadań i wysłanie wniosku.
- Ostatnim dniem na wysłanie wniosku jest 1 czerwca 2022 r.
- Wśród wszystkich projektów, z pomocą architektów krajobrazu zostaną wybrane maksymalnie 15 najlepszych. W wyborze pomogą architekci krajobrazu.
- Ze zwycięskimi zespołami zostaną podpisane umowy na przekazanie grantu, w trakcie planowania i realizacji prac, możliwa będzie konsultacja projektu z architektem krajobrazu.
- Po realizacji projektu, należy wysłać sprawozdanie pokazujące efekty prac. Czas na przesłanie sprawozdania z realizacji projektu mija 30 września 2022 r.
Konkurs w całości jest realizowany poprzez stronę zielonalaweczka.pl. Znajdą tam również Państwo szczegółowe informacje na temat konkursu.
Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu:
Dominik Broda
E-mail: laweczka@fundacjabos.pl
1 Komentarz
„Szumowski objął funkcję krajowego reprezentanta w ramach jednostki POLCRIN-
POLCRIN to krajowa sieć ośrodków prowadzących badania kliniczne produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Jest także częścią Europejskiej Sieci Infrastruktur Badań Klinicznych.”
A czym zajmują się firmy założone przez niego (przepisane na żonę) i jego brata?
Tak, badaniami za publiczne dotacje.