Ogłoszono VIII edycję konkursu „Zielona Ławeczka” Projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwala to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł!
Jak otrzymać grant?

 • Mieszkańcy otwartego osiedla w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców powinni zebrać zespół i zarejestrować się na stronie zielonalaweczka.pl. 
 • Ostatnim dniem na rejestrację jest 17 maja 2022 r. 
 • Kolejnym krokiem jest wykonanie zadań opisanych w zakładce „Plan działań” zadań i wysłanie wniosku.
 • Ostatnim dniem na wysłanie wniosku jest 1 czerwca 2022 r.
 • Wśród wszystkich projektów, z pomocą architektów krajobrazu zostaną wybrane maksymalnie 15 najlepszych. W wyborze pomogą architekci krajobrazu. 
 • Ze zwycięskimi zespołami zostaną podpisane umowy na przekazanie grantu, w trakcie planowania i realizacji prac, możliwa będzie konsultacja projektu z architektem krajobrazu. 
 • Po realizacji projektu, należy wysłać sprawozdanie pokazujące efekty prac. Czas na przesłanie sprawozdania z realizacji projektu mija 30 września 2022 r.

Konkurs w całości jest realizowany poprzez stronę zielonalaweczka.pl. Znajdą tam również Państwo szczegółowe informacje na temat konkursu.


Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu: 
Dominik Broda 
E-mail: laweczka@fundacjabos.pl

1 Komentarz

 1. „Szumowski objął funkcję krajowego reprezentanta w ramach jednostki POLCRIN-
  POLCRIN to krajowa sieć ośrodków prowadzących badania kliniczne produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Jest także częścią Europejskiej Sieci Infrastruktur Badań Klinicznych.”

  A czym zajmują się firmy założone przez niego (przepisane na żonę) i jego brata?
  Tak, badaniami za publiczne dotacje.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.