Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Wczoraj na naszych drogach doszło do kilku kolizji. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 2 osoby, które kierowały w stanie nietrzeźwości, 1 kierującego po użyciu alkoholu oraz 1, który kierował wbrew zakazowi i posiadał narkotyki.

12 stycznia br. na drogach regionu doszło do kilku kolizji, których przyczyną było najechanie na tył innego pojazdu, nieustąpienie pierwszeństwa innemu kierującemu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na ul. Sobieszowskiej w Jeleniej Górze, gdzie 72-letni kierujący fiatem najechał na tył pojazdu marki Dacia. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu 2 kierujących w stanie nietrzeźwości. Na ul. Goduszyńskiej w Jeleniej Górze policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego kierującego fiatem, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto zatrzymali dwóch rowerzystów, jeden kierował w stanie nietrzeźwości (blisko 1) promil, a drugi po użyciu alkoholu. Obydwaj zostali ukarani mandatami.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na ul. Dębowej w Dziwiszowie zatrzymali 34-letniego kierującego fordem, który naruszył sądowy zakaz oraz posiadał kilkanaście porcji marihuany.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.