Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek od lutego do kwietnia br. dopuścił się na terenie gminy Mysłakowice serii przestępstw przeciwko mieniu. Ma on na koncie kilkanaście kradzieży w dyskontach spożywczych, skąd jego łupem padł gównie alkohol oraz kradzieże mienia z prywatnych posesji. Jego łupem padł piec, elektronarzędzia, ale również telefon komórkowy, który ukradł pokrzywdzonemu pod pretekstem wykonania połączenia. Ponadto bez żadnego powodu skopał drzwi samochodu należącego do innego mieszkańca powiatu, czym spowodował straty w wysokości 600 zł. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.