Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży i usiłowań kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Wstępnie ma on na koncie 6 takich przestępstw, których dopuścił się w Jeleniej Górze.

24 lutego około godziny 20.00 policjanci pojechali na ul. Warszawską w Jeleniej Górze na zgłoszenie, z którego wynikało, że mogło dojść do kradzieży kabla telekomunikacyjnego. We wskazanym miejscu włączył się alarm. Funkcjonariusze pod mostem zauważyli uszkodzony kabel, a następnie mężczyznę, który próbował się przed nimi ukryć. Obok niego na ziemi leżała piłka do cięcia metalu. Mężczyzna przyznał się, że chciał ukraść kabel, a następnie miał zamiar sprzedać go w punkcie skupu złomu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w tej sprawie, dodatkowo ustalili, że 47-latek ma na koncie jeszcze co najmniej 5 takich czynów, których dopuścił się we wrześniu ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Były to kradzieże lub próby kradzież kabli telekomunikacyjnych ze studzienek, przez co spowodował zakłócenia pracy sieci. Wstępne straty podmiotu pokrzywdzonego wynoszą ponad 16 tysięcy złotych.

Mężczyzna skradzione kable sprzedawał w punkach skupu złomu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.