Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym z dyskontów spożywczych w Jeleniej Górze. Do przestępstwa doszło na początku grudnia ubiegłego roku. Łupem mężczyzny padły luksusowe alkohole.

Jak ustalili funkcjonariusze, 34-latek na początku grudnia ubiegłego roku dopuścił się w jednym z dyskontów spożywczych w Jeleniej Górze kradzieży. Jego łupem padły luksusowe alkohole. Mężczyzna wyniósł ze sklepu w plecaku 15 butek whisky. Straty oszacowano na ponad 1600 złotych.

Obsługa sklepu o zdarzeniu powiadomiła policję. Do zgłoszenia dołączone zostały również nagrania z monitoringu, które zarejestrowały sprawcę kradzieży, którego twarz ukryta była pod maseczką. Policjanci ustalili, że tego przestępstwa dopuścił się mężczyzna, który pojawił się w sklepie następnego dnia po kradzieży, ale już bez maseczki. Za to wykroczenie został ukarany mandatem.

Mężczyzną podejrzewanym o kradzież luksusowych trunków okazał się 34-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Kiedy funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu, w którym przebywał, aby uniknąć zatrzymania ukrył się przed nimi w łazience.

-Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyzna za kradzież odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.