Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od lipca do sierpnia br. dopuścił się serii kradzieży w jeleniogórskich drogeriach. Jego łupem padły kosmetyki i markowe perfumy. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 33 tysiące złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 20 takich czynów, których dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer sklepowych wytypowali 32-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Mężczyzna oświadczył, że skradzione kosmetyki i perfumy sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. Niewykluczone, że ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 32-latek za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.