46-latek ukradł tarcze strzelnicze i usiłował sprzedać je w punkcie skupu złomu. Został zatrzymany i odpowie za kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

30 listopada policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że w Jeleniej Górze doszło do kradzieży tarcz strzelniczych. Ich wartość właściciel oszacował na 800 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, skradzione mienie mężczyzna próbował sprzedać w jednym z punktów skupu złomu. Tam też funkcjonariusze uzyskali rysopis mężczyzny podejrzewanego o kradzież i ruszyli na jego poszukiwanie.

Na jednej z ulic policjanci zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu. Okazał się nim 46-letni jeleniogórzanin. – Mężczyzna posiadał przy sobie skradzione tarcze, które jak przyznał, zamierzał sprzedać na złom. 46-latek oświadczył, że dopuścił się tego przestępstwa, gdyż potrzebował pieniądze na zakup papierosów – relacjonuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za kradzież odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.