Dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju na dwóch małoletnich, do którego doszło w pobliżu jednej ze szkół na terenie gminy Olszyna. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca ukradł telefon komórkowy jednemu z chłopców. Mężczyzna podający się za policjanta podszedł do pokrzywdzonych i grożąc im pozbawieniem życia, szarpiąc za ręce oraz ubrania, jednocześnie okazując schowany za paskiem spodni przedmiot wyglądem przypominający broń, nakazał jednemu z nich oddać telefon komórkowy. Bezbronni i zastraszeni małoletni o zaistniałym fakcie poinformowali dyrekcję szkoły.

 

Już na podstawie pierwszych informacji funkcjonariusze wstępnie wytypowali sprawcę rozboju. Do działań zaangażowany został przewodnik z psem służbowym i wszystkie wolne patrole, które pełniły wówczas służbę. Dzielnicowi z Olszyny już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali 36-letniego mężczyznę z powiatu oleśnickiego. Przy podejrzanym policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń, który został zabezpieczony, i telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego.

 

Mundurowi w przedmiotowej sprawie zebrali obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla zatrzymanego mężczyzny. Podejrzany odpowie za rozbój, naruszenie nietykalności cielesnej oraz zmuszenie przemocą innej osoby do określonego zachowania. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.