Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków, towar oznakowany podrobionymi znakami znanych firm odzieżowych, wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy oraz motocykl skradziony na terenie Niemiec. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetminę, z które można uzyskać około 1000 porcji handlowych oraz blisko 14 tysięcy sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wynoszą około 55 tysięcy złotych. Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 7 lat. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego między innymi o posiadanie znacznych ilości narkotyków, paserkę oraz posiadanie wyrobów tytoniowych bez skarbowych znaków akcyzy i towarów z podrobionymi znakami znanych firm.

10 czerwca br. realizowali czynności na terenie powiatu zgorzeleckiego. Uzyskali informację, że 49-letni mieszkaniec powiatu najprawdopodobniej związany jest z przestępczością narkotykową i może posiadać środki odurzające. Wkrótce tę informację potwierdzili.

Funkcjonariusze znaleźli u niego narkotyki w postaci metamfetaminy, z której można uzyskać około 1000 porcji handlowych, podrobioną odzież znanych firm oraz wyroby tytoniowe bez skarbowych znaków akcyzy. Zabezpieczyli blisko 14 tysięcy sztuk papierosów, a straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wynoszą około 55 tysięcy złotych. Ponadto w jednym z pomieszczeń mundurowi znaleźli i zabezpieczyli motocykl o wartości około 24 tysięcy złotych, który został skradziony na terenie Niemiec. Mienie to zostało znalezione i zabezpieczone na terenie 3 różnych posesji, z których korzystał podejrzany.

Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 7 lat. Wyrok ten został wydany między innymi za przestępstwa narkotykowe. Policjanci ustalili, że 49-latek działał na terenie Polski i Czech. W trakcie zatrzymania posługiwał się podrobionymi dokumentami tożsamości, próbując w ten sposób uniknąć odpowiedzialności.

Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 49-latek po czynnościach został umieszczony w Areszcie Śledczym, celem odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.