W wieku 77 lat, po długiej chorobie, zmarł Józef Sarzyński. Przez wiele kadencji był jeleniogórskim radnym, a w latach 1998-2006 wiceprezydentem Jeleniej Góry, pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego rady. Zawodowo był dyrektorem Huty Szkła Technicznego w Jeleniej Górze. Był niezmiennie wierny lewicowym poglądom.

Na swoim profilu facebookowym prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak napisał:      

„Śmierć Józefa Sarzyńskiego, zmarłego dziś po długiej chorobie jest dla społeczności Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej wyjątkowo smutną informacją.

Odszedł bowiem samorządowiec, który przez wiele lat miał istotny wpływ na kierunki i tempo rozwoju Miasta.

A znał je dobrze, nie tylko jako radny wielu kadencji, ale także Wiceprezydent i Zastępca Prezydenta Jeleniej Góry – pełnił bowiem te funkcje w dwóch kolejnych kadencjach, będąc także w pierwszej z nich członkiem ówczesnego Zarządu Miasta.

W kolejnych pełnił też funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

W samorządzie zajmował się sprawami gospodarczymi i komunalnymi, co wymagało znajomości procesów gospodarczych. Zyskał tę znajomość jako wieloletni dyrektor Huty Szkła Technicznego w Jeleniej Górze.

Jako przedstawiciel szeroko pojętej lewicy był z kolei osobą wyczuloną na sprawy społeczne.

Zasadniczy i stanowczy twardo argumentował w wielu sprawach, nie ulegając w gorących dyskusjach. Jego opinie i jego zdanie liczyło się w bardzo wielu rozstrzygnięciach, a postawę Jego szanowali także ludzie, którzy nie unikali z Nim polemik i sporów, bowiem uczciwie i transparentnie potrafił przedstawić swoje racje.

Jego odejście jest dotkliwą stratą dla Miasta i samorządu Jeleniej Góry.

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego składam kondolencje.”

Pogrzeb Józefa Sarzyńskiego odbędzie się we wtorek 20 lipca o godzinie 11 na Nowym Cmentarzu w Jeleniej Górze.

fot. UM Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.