Popularność zyskał jako prowadzący czołowych programów informacyjnych w TVP i TVN. Pochodzący z Katowic dziennikarz zmarł we wtorek.

Informacje o śmierci Kamila Durczoka podał branżowy serwis press.pl.

Znany dziennikarz zaczynał karierę w radio, ale sławę przyniosła mu telewizja. W 1993 roku zaczął pracę w TVP. Prowadził główne wydania „Wiadomości”, ale z publicznym nadawcą rozstał się w 2006 roku. Przeszedł do TVN i to Kamil Durczok był jedną z osób, która stała za sukcesem „Faktów”, czyli głównego programu informacyjnego tej stacji.

Odszedł z pracy wobec zgłaszanych oskarżeń o mobbing. Wówczas też Kamilem Durczokiem zainteresowały się media i co jakiś czas stawał się bohaterem kolejnych skandali. W 2019 roku spowodował, koło Piotrkowa Trybunalskiego, kolizję. Dziennikarz był pod wpływem alkoholu. Został za to skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, wpłatę 3 tys. złotych grzywny i 30 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Ukarano go także zakazem prowadzenia pojazdów przez pięć lat.

W 2019 roku Durczok został wydawcą i redaktorem naczelny portalu Silesion.pl, a następnie  prowadził program „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” w Polsat News. Jest też autorem książki, w której opisał swoją walkę z rakiem.

Kamil Durczok był wielokrotnie nagradzany. Miał na koncie m.in. Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotą Telekamerę w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

News4Media/ fot. wikipedia

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.