Zbigniew Hercuń rządził gminą Lubań od 10 lat. Wójt czuł się źle od ubiegłego tygodnia. Stwierdzono u niego koronawirusa i pracował zdanie z domu. Jego stan pogorszył się nagle w sobotę. Jak informuje portal eluban.pl, wójt nagle zaczął się dusić i stracił oddech. Reanimację podjęła rodzina, a później przybyli na miejsce strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Mimo że został przewieziony do szpitala, a służby ratownicze błyskawicznie pojawiły się u niego w domu, nie udało się uratować mężczyzny.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski napisał, że samorządowiec był niezwykle zasłużony dla regionu oraz lokalnej społeczności. Złożył także kondolencje rodzinie. „Z wielkim smutkiem przyjąłem dzisiaj wiadomość o śmierci Zbigniewa Hercunia – zasłużonego dla regionu oraz lokalnej społeczności samorządowca, który od dziesięciu lat nieprzerwanie pełnił funkcję Wójta Gminy Lubań. Rodzinie oraz bliskim składam szczere wyrazy współczucia. Spoczywaj w pokoju…” – napisał Cezary Przybylski.

 

14 listopada zmarł również Henryk Rogacki, jeden z lubańskich radnych. Mężczyzna również miał 70 lat i od kilku tygodni zmagał się z obecnością koronawirusa w swoim organizmie. Niestety, przegrał walkę z chorobą.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.