Karkonoski Park Narodowy informuje o zmianach w oznakowaniu tras turystycznych w Karkonoszach. Nadleśnictwo Szklarska Poręba zapowiada czasowe zamknięcie szlaku żółtego w okolicach Złotego Potoku

– PTTK Oddział Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze, wyznakowało szlak niebieski – Czeską Ścieżkę – od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego (do Czeskiej Budki). Nowo wyznakowany odcinek poprowadzony jest od schroniska Pod Łabskim Szczytem – wspólnie ze szlakiem żółtym, a następnie odbija prowadząc wzdłuż tyczek na grzbiet Karkonoszy. Odcinek ten był dostępny dla turystów przez cały czas – zmiana polega na tym, że pojawiły się na nim znaki niebieskie.

Druga zmiana została wprowadzona w Karpaczu w rejonie Wilczej Poręby. Wyznaczono nowy szlak niebieski prowadzący Drogą Urszuli do Betonowego Mostu oraz zmieniono przebieg szlaku żółtego, który powrócił do swego przedwojennego przebiegu przez Wilczą Porębę. Tym samym zlikwidowany zostaje odcinek szlaku żółtego prowadzący od CI KPN w Karpaczu do Betonowego Mostu wzdłuż Łomniczki. Prowadzi tędy tylko ścieżka edukacyjna KPN. Wprowadzone zmiany w Karpaczu prezentuje mapka przygotowana przez PTTK – przekazuje KPN .

– Od 20 do 24 września zostaje zamknięty fragment szlaku żółtego do skrzyżowania ze szlakiem rowerowym oraz fragment szlaku rowerowego od Złotego Potoku w kierunku szlaku zielonego. Na zamkniętych odcinkach będą realizowane prace związane z przebudową dróg leśnych. Ruch turystów pieszych i rowerowych będzie niemożliwy. Zamknięte fragmenty dróg leśnych zostały oznaczone na mapie kolorem czerwonym, a proponowany objazdy/obejścia kolorem niebieskim – to z kolei informacja nadleśnictwa.

Mapki: KPN, nadleśnictwo

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.